İlginizi Çekebilir
12-23-40-images
 1. Ana Sayfa
 2. Çadır & Bungalov
Trendlerdeki Yazı

Şenpazar Kızılcasu Tabiat Parkı Bungalov Evleri

Şenpazar Kızılcasu Tabiat Parkı Bungalov Evleri
+ - 0

Karadeniz Bölgesi, yaylalarının yanı sıra farklı şehirlerde bulunan Tabiat Parklarıyla da keşfedilmeyi bekliyor. Orman manzarası, bungalov evleri ve kamp alanlarıyla beraber hem gezi, hem de konaklama yapılmaya müsait olan Tabiat Parklarında ailenizle beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 Kastamonu ilinin doğal güzelliği olarak adlandırılan ve saklı cennet olarak tabir edilen ilçesi Şenpazar’da yer alan Şenpazar Kızılcasu Tabiat Parkı bungalov evleri ve kamp alanlarıyla yeni misafirlerini bekliyor.

Şenpazar Kızılcasu Tabiat Parkı bungalov evlerinde veya dilerseniz kamp alanlarında güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Orman içerisinde; doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve manzara fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Kızılcasu Doğa Eğitim Kamp Alanı şehir gürültüsünden uzakta sessiz, huzurlu bir tatil olanağı sağlamaktadır.

Kızılcasu Tabiat Parkı bungalov evlerinin yanı sıra karavan kampı ve çadır kampı yapacaklar içinde uygundur. Yerli ve yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği Tabiat Parkı, bölge turizmine destek sağlamaktadır. Elektrik, su ve atık gibi temel ihtiyaçların karşılandığı bölgede 100’den fazla çadır alanı bulunmaktadır. Her çadır başında elektrik hattı yer almaktadır. Kızılcasu Tabiat Parkı bungalov evlerinin sayısı ise 12’dir. Ahşap bungalov evler ailelere uygun olarak dizayn edilmiştir ve ev konforunda bir konaklama sağlanması amaçlanmıştır.

Zonguldak’a 209 kilometre, Bartın’a 121 kilometre ve Kastamonu şehir merkezine ise 96 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şenpazar ve Kastamonu şehir merkezi arası yolculuk 1 saat 45 dakika kadar sürmektedir. Kastamonu şehir merkezinden ulaşım sağlamak isteyenler D759 yolu üzerinden Şenpazar tabelasını takip ederek ulaşım sağlayabilecektir. Aracı olmayanlar şehir merkezinden günlük ya da haftalık araç kiralaması yapabilir. Dileyenler toplu taşıma araçlarını kullanabilir. Kastamonu şehir merkezi ve ilçeler arası yolcu taşıyan servisleri kullanarak Şenpazar’a ulaşım sağlamak mümkündür.

Kızılcasu Tabiat Parkı bungalov evleri çocuklu ailelere uygun olarak dizayn edilmiştir. 12 adet bungalov evin bulunduğu bölgede dilerseniz çadır kampı veya karavan kampı da yapabilirsiniz. Kamp yapacaklar için elektrik ve su hattı mevcuttur. Temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar mevcuttur. Piknik yapmak içinde günübirlik ziyaret edebileceğiniz Tabiat Parkı, Küre Dağları Milli Parkına 135 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Kızılcasu Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?

 • Aileniz ve arkadaşlarınızla piknik yapabilirsiniz
 • Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz
 • Yoga malzemelerinizi getirerek yoga yapabilirsiniz
 • Piknik yapabilirsiniz
 • Bungalov evlerde konaklama yapabilirsiniz
 • Çadır kampı veya karavan kampı yapabilirsiniz
 • Hamak kurarak uyku keyfi yapabilirsiniz
 • Bisikletinizi getirerek tabiat parkı alanında gezebilirsiniz
 • Manzara ve orman fotoğrafı çekimi yapabilirsiniz
 • Şehriban Çayı manzarasını izleyebilirsiniz

Yazar Hakkında

Yorum Yap